O autorze

Joanna Pilkowska – ur. 1982, w Warszawie.

Z wykształcenia architekt krajobrazu, filolog oraz absolwentka Wydziału Malarstwa i Rysunku na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studia architektoniczne z pewnością miały wpływ na niekończące inspiracje formami urbanistycznymi oraz przestrzeniami przyrodniczymi. W swojej sztuce szuka kompromisu harmonii i wyobraźni. Poszukując w malarstwie czegoś więcej niż tylko konwencjonalnego zapisu przestrzeni. Modyfikuje formę i kolor rzeczywistości aby oddać charakterystyczną indywidualną ekspresję.

W jej obrazach znajdziemy dużą dawkę opowieści o najpiękniejszym okresie w roku. Zamknięte na płótnie urzekające historie są częścią ciepłego letniego krajobrazu. Wypoczynek, słońce, zapach kwiatów w nocy, brak trosk. W tej optymistycznej twórczości przenosi w letnią podróż sentymentalnych wspomnień i beztroski.

Tworzy głownie za pomocą farb olejnych na płóciennych blejtramach. Prace artystki można znaleźć w kolekcjach prywatnych na terenie całego kraju oraz za granicą.

Motywy które wybiera w serii ‘The Baby Art’ nawiązują tematyką do krainy czarów, bajek, marzeń i dziecięcej fantazji. Przyjazne zwierzątka, baśniowe postacie, zabawne pojazdy, kolorowe domki w magicznych krainach pobudzają wyobraźnię i kreatywność małego współautora obrazu. Charakterystyczna faktura oraz intensywna paleta barw przypomina pudełko kredek. Obrazy z serii ‘The Baby Art’ to wyjątkowa pamiątka, ponieważ przypomina o pierwszych chwilach w życiu małego dziecka i pozostanie z nami na całe życie. Każdy obraz powstaje z myślą o konkretnym dziecku i dzięki temu jest absolutnie niepowtarzalny.

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI